Išleidimo data: 07.01.2006
Žanras: drama, romantika, fantastika
Trukmė: 96 min. filmas
Studija: GONZO
Režisierius: Sugijama Кeiti
Scenarijus: Kakimoto Наоkо,Siina Nаnа
Коmpozitorius: Ivasaki Тaku
Originalo autorius: Iida Umanosuke
MAL: nuoroda (7,19 reitingas 2019-05-25)

Istorija nuneša mus 300 metų į ateitį, į epochą, kai civilizacijos, kaip mes ją suprantam, jau nėra. Žmonėms tenka išgyvent lygiom teisėm su gamta ir mišku.
Vieną gražią dieną berniukas, vardu Agito, patenka į bunkerį, kur iš kriogeninės kameros išlaisvina mergaitę. Mergaitė – raktas į civilizacijos atgimimą ir, kaip taisyklė, atgimimas kažkam reikalingas. Be miško ir neutralaus miesto egzistuoja Lagūna – miestas, kurį valdo kariškiai ir kur gyvena dar vienas atsikėlęs po gilaus miego pulkininkas, kuris nori viską sugrąžint į senas vėžias mergaitės pagalba. Tuomet ir prasideda…


Photobucket

Pats anime yra Princess Mononoke ir Last Excile variacija su skirtumu, kad matom nefeodalinę Japoniją ir žmonės nekariauja su ateiviais. Miškas valdo situaciją ir žmonės bando su juo susigyvent… et, kiek reikėjo laiko ir kataklizmų, kad žmogus pradėtų bandyt susitart su gamta, tegu ir ne visiškai „gryna“, bet..
Taip pat kalba eina apie miško jėgą ir kerštą žmonėms. Tai mes irgi galim pamatyt berniukui įgijus miško jėgos.
Apskritai, žiūrint į liekanas to, kas kažkada buvo neono šviesomis apšviesti miestai, ir matant iš susmukusių į žemę dangoraižių traukiamus šokoladukus (or else), DVD ir panašius dalykus tikrai kyla nenoras patirt tai savo kailiu ir tai padeda suprast, kaip jaučiasi mergaitė, pabudusi po miego ir pamačiusi, kad viskas, ką ji turėjo, jau neegzistuoja ir pats imi jai atleist už klaidas, padarytas besivystant istorijai.
Romantišku šitą anime kažin ar galima pavadint. Yra keletas tokių momentų, bet kur jau mūsų laikais be jų. Tačiau bendrame vaizde tai nesifiksuoja, greičiausiai, tai galima pavadint gražia draugyste. Dramos tiek, kad netektų verkt, na o apie fantastiką tai čia net nereikia kalbėt. Nors, kokiu kampu į tai pažiūrėjus…
Primena „Water world“, „Amerika3000“, „Time Machine“

Galiu rekomenduot elfų ir šiap gamtinių jėgų gerbėjams – anime jums tikrai turėtų patikt. Muzikos nedaug, bet ending’o daina man labai patiko. Piešimas gražus, žalios gamtos nedaug, bet padaryta labai kokybiškai, matyt, norima parodyt, koks kontrastas tarp apaugusių miškų ir negyvų betono luitų. Nustojusi „gyvent“ civilizacija palieka įspūdį ir verčia susimastyt, kas bus, kai prieisim ko-egzistavimo su gamta ribą.
Taip, kad neteršiam gamtos!

Atsitiktiniai vaizdai

Žiūrėti online | Atsisiųsti

Aprašymą parašė: Airiz