Žanras: mecha, sci-fi, action, kawaii, comedy;
Režisierius: Masahiko Murata. Anime sukurtas remiantis Sirou Tunasima manga Jinki: Extend 
Epizodų skaičius: 25min. x 12+1eps.;
Išleidimo metai: 2005m.;
Studija: Feel;
Amžiaus kategorija: shoujo/shounen arba paaugliams iki 18 metų.

MAL: nuoroda (6,21 reitingas 2019-05-25)

Apie ką šis anime
Anime prasideda nuo dviejų gigantiškų mechų dvikovos Tokijo mieste. Kiekvienoje jų sėdi po gražią mergaitę, kurios ir valdo tuos robotus. Po to veiksmas persikelia ir toliau rutuliojasi jau Venesueloje, La Grand Savana teritorijoje. Šis anime yra apie tarpusavio kovas, išdavystes ir kerštą tarp įvairios kartos jinki pilotų ir dviejų jų organizacijų: “Angel”ir “Kyomu”. Jau nuo pirmųjų epizodų pasineri į sudėtingą ir painų herojų vidinį pasaulį, į jų kiek keistus tarpusavio santykius ir žinoma paslaptis. Paslapčių čia kaip niekad netrūksta ir visos jos bus atskleistos tik tolimesniuose, o kartais ir paskutiniuose šio anime epizoduose. Kai nesėdi robotų viduje, jų pilotai taikūs žmonės, linkę visas bėdas išpręsti ramiai, be konfliktų. Bet kai reikia kautis ar gelbėti draugus, jie visada sėdasi į jinki ir taip sprendžia tolesnį savo, savo draugų ir priešų likimą. Šiame seriale būtent jinki ir pavesta atlikti tuos svarbiausius likimą keičiančius šio anime herojų veiksmus. 

Anime esmė 
Pažadinti pagrindinių herojų Akao ir Aobos-mergaičių pasąmonę, kad jose prabustų tikroji Jinki kovotojų prigimtis, kraujo ryšys su jais. Kiekvienoje jų glūdi galingos visa griaunančios jėgos ir todėl jos ir yra tos dvi ašys, apie kurias ir sukasi visas šio anime siužetas. Šios dvi mergaitės ir yra pagrindiniai priešiškai nusiteikusios “Kyomu” organizacijos taikiniai, kad juos užveldę, galėtų įkūnyti savo pragariškus tikslus. Šiam tikslui “Kyomu” nieko negaili: nei savo Generolų, nei savęs: ji pasiryžusi net sunaikinti pati save, kad tik pasiektų galutinį tikslą. 

Anime privalumai 
Smagus ir iš dalies lengvas siužetas. Čia gausu nuotykių, kovų. Kiekviename epizode yra po gerą jumoro, romantikos ir net kawaii dozę. Veiksmas čia rutuliojasi daugiau mažiau tolygiai, tik jo įtaka tolesniems herojų nuotykiams yra kitokia: vienuose epizoduose herojai rungtyniauja vieni su kitais, norėdami įrodyti savajį pranašumą, kituose jiems tenka kautis su vis kitokiu priešo pasiųstu Generolu, dar kitame jiems tenka išgyventi pačių artimiausių žmonių netektis ir išdavystes.. Kiekviename anime epizode parodoma po vis naują linksmą ar liūdną nuotykį, kaskart po naują paslaptį arba jos atskleisdamą. Nuobodu žiūrėti tikrai nebus.
Tiems, kam patinka mechos, neliks nusivylę – jos čia vaidina vieną svarbiausių vaidmenų. 

Anime trūkumai 
Kas iš karto krenta į akis tai, kad stebėtinai panašūs personažai. Tam tikra prasme, kaip vėliau išaiskėja, visi jie tarpusavyje susiję kraujo ryšiais, bet kartais iš tiesų sunku iš karto atskirti kas yra kas. Kartais herojas galima atskirti tik iš plaukų ilgio, spalvos ar kokio segtuko plaukuose. Tik vėlesniuose epizoduose pasirodantys veikėjai būs ryškiai išsiskiriantys savo charakteriu ir išvaizda. 
Kitas trūkumas yra tas, kad ne visada aišku kur ir kokioje vietoje veiksmas vyksta; nes jis (veiksmas) kartais “peršoka” tiek į Japoniją, tiek į Venesuelą. Tad gerai neįsigilinus į visą istoriją sunku iš karto susigaudyti kokie herojai kur randasi.
Jau nuo pirmų epizodų nėra aiškaus siužeto: viskas per daug painu, ypač pagrindinių herojų tarpusavio santykiai, jų priešistorės. Dažnai vieną ar kitą lemiamą žingsnį jiems padiktuoja kokie tai įvykiai iš praeities, apie kuriuos anime tik neaiškiai užsimenema. Tad paslapčių/neaiškumų čia daugiau nei reikia. Ypač painūs kraujo/tėvystės/giminystės ryšiai. Tiesa, visa tai taip pat turi savo prasmę – nes daugelis paslapčių paskutiniuose anime epizoduose bus atskleistos ir tada galutinai paaiškės kodėl taip ar kitaip elgėsi vienas ar kitas šio anime herojus. 
Baigus žiūrėti šį anime, gali iškilti nemažai klausimų, kas atsitiko su vienu ar kitu herojumi, kokia vieno ar kito veikėjo buvo tikroji praeitis. Nors ir baigtas statyti, šis anime palieka tęstinumo jausmą, nes dar ne į visus klausimus buvo pateikti atsakymai..

Reziumė:
Tai anime, kuris yra tikslingai orientuotas į tam tikrą žiūrovų grupę, t.y. į paauglių auditoriją. Galbūt todėl šiame anime netrūksta linksmų ir kiek kvailokų juokelių, pokštų, naivokų pagrindinių herojų nuotykių. Šis anime nėras gilus savo pastatymu, galbūt būtent todėl jis padarytas painus savo siužetu. Jei nebūtų čia tiek daug įpinta paslapčių ir neaiškumų, kurie būtent ir išprovokuoja vienokį ar kitokį herojų poelgį, šis anime drasiai galėtų būti priskirtas vaikų auditorijai. O kadangi be paslapčių čia dar yra ir kawaii epizodų bei tikrai nevaikiškų, tam tikruose epizoduose pasirodančių istorijos vingiuose, šis anime pretenduoja jau į aukštesnę, paauglių, auditoriją. 
Šis anime – stiprus vidutiniokas. 6-7 balai iš 10. 

Atsitiktiniai vaizdai

Žiūrėti online | Atsisiųsti

Aprašymą parašė: arna