Metai: 1994-1995
Žanrai: muzika, mokslinė fantastika, mecha, karinis, romantika
Studijos: Studio NueBig WestAshi ProductionsVictor Entertainment
Režisierius: Tetsuro Amino
Formatas: TV 49 ep. 

MAL: nuoroda (7,20 reitingas 2019-05-25)

Istorija:

2030 metais gigantiški „megaroad“ klasės erdvėlaiviai pakeisti naujais super didelės talpos macross klasės erdvėlaiviais. 2038 septintas Macross klasės erdvėlaivis iškeliauja kolonizuot kosmoso su 37’tą kolonistų banga. Macross 7 erdvėlaivį sudaro „battle 7”, priekinė erdvėlaivio dalis, galinti transformuotis ir vydyti kovą su priešų – šios vadovas yra kapitonas Maximillian Jenius (veikėjas iš klasikinių serijų – valkirijų pilotas), ir “city 7”, gyvenamoji erdvėlaivio dalis, esanti žymiai didesnė nei priekinė bei turinti apsauginį skydą, kuris yra nuleidžiamas priešo antpuolių metu – šios dalies vadovė yra majorė mere Milia Fallyna Jenius (Maximilliano žmona, zentradianė praėjusi mikronizacijos procesą). Veiksmas vyksta 2045’tais – 35 metai po pirmo žmonijos susidūrimo su zentradi ateiviais. Macross 7 susiduria su nauja ateivių rase – Protodevilns. Naujas priešas taiko smegenų plovimo ir kontrolės technologijas panaudodamas kitų macross erdvėlaivių pilotus kovoje prieš kitus. Protodevilns norėdami išgyventi savinasi vadinamąją „spiritiją“ – žmonių ir zentradi gyvybines jėgas, palikdami juos būsenoj artimai komai.

Nuo pat pirmo naujų ateivių antpuolio į susidūrimo vietą veržiasi muzikinės grupės „Fire Bomber“ vokalistas Nekki Basara su savo neįprasta VF-19 valkirija. Sekdamas legendinės daininikės Lynn Minmay pavyzdį, pacifistas Basara siekia baigti karą muzikos pagalba. Kaip paaiškėja muzika padaro visai svarų poveikį naujai ateivių rasei, mat muzikos bangomis yra perduodama žmonių dar neištirta gyvybinė energija, taip svarbi protodevilns rasei. Ilgainiui yra sudaromos „muzikinės macross pajėgos“, skirtos kovai su ateiviais. Minėtas kovos būdas iškelia ir išpopuliarina „Fire Bomber“ grupę.

Veikėjai:

Nekki Basara – serialo epicentras, energingos, laukinės ir nepriklausomas natūros muzikantas, besielgiantis visai ne pagal muzikos industrijos kanonus ir dainuojantis bei grojantis gitara kada nori, kur nori ir kam nori. Didelis pacifistas, nepripažįstantis brutalios jėgos konfliktų sprendime. 
Myllene Flare Jenius – kita “Fire Bomber” vokalistė ir bassistė, pusiau žmogus, pusiau zentradi – septinta ir jauniausia Maximillian ir Milia Fallyna dukra. Žymiai atsakingesnė už pagrindinį grupės vokalistą ir visalaik zirzianti apie jo neatsakingumą.
Ray Loverlock – buvęs valkirijos pilotas, parūpinęs Basarai jo VF-19 valkiriją. Vienas iš „Fire Bomber“ įkūrėjų, grojantis klavišiniais ir stipriai tikintis muzikos galia. Yra beveik kaip tėvas našlaičiui Basarai.
Veffidas Feaze – Fire Bomber būgnininkė, mikronizuota zentradi. Yra įtin sportiška, bet tyli mergina. Vargu ar yra pratarus daugiau nei dešimtį žodžių per visą serialą. Be perstojo barbena būgnu pagaliaukais, jei ne į būgnus, tai į bile ką kitą (sienas, stalą, tv, skardines).
Gamlin Kizaki – elitinio valkirijų eskadrono pilotas, kurį Myllene motina perša jai į sužadėtinius. Skirtingai nuo Basaros seka karininko požiūrį į kovas ir mato šį muzikantą kaip kliūtį kovos su ateiviais scenoje.

Kaip macross kūrinių serijai, tai šis serialas yra įtin muzikalus. Iš tikrųjų žiūrisi vos ne kaip kosminių nuotykių bei kovų miuziklas. O ir pati muzika visai neblogai susiklauso. Piešimas gan malonus akiai ir iš tikrųjų pakankamai šviežiai susižiūri po šiuolaikinio. Veikėjų vystymas tiesa pasakius galėjo būt ir geresnis, nelabai daug ką tepasakoma apie herojų istoriją, apie kurią užsimenama jau Macross 7 ovoje. Bet kitavertus antraplanių veikėjų vystymą buvo visai malonu pažiūrėt apart gal vienos blondinės Fire Bomber fanės, kurios vaidmuo seriale man taip ir liko iki galo nesuprastas. Iš ties gan įdomu stebėti kaip Basaros muzika pakeičia kitus žmones. Tuo atžvilgiu veikėjų vystymas yra visai net patenkinamas. Kas liečia anime istorija, tai dėl savo centrinės muzikinės temos ji tampa ilgainiui monotoniška. Serijų skaičius yra mano galva smarkiai per didelis. Na bet nepaisant to siužetui įdomumo suteikia bendra žmonijos, zentradi ir protodevilns istorija ir jų kilmė iš protokultūros, kas yra atskleidžiama anime eigoj. Taip pat mano galva šis Macross serialas yra linksmiausias, energingiausias tarp visų kitų, vos net nepakyla ranką prirašyt prie žanrų komediinį. Todėl sužiūrimas ir suvirškinamas yra nepalyginus lengvai nei kiti.

Atsitiktiniai vaizdai

Žiūrėti online | Atsisiųsti

Aprašymą parašė: Sable