Studija: Studio Fantasia
Išleidimo metai: 2006
Žanrai: Drama, Mecha, Military, Science Fiction
Epizodai: 13

MAL: nuoroda (7,11 reitingas 2019-05-25)

Ateities pasaulyje įsivyravo karas tarp Union ir Deague. Karas pareikalavo daug aukų, todėl nuo pat mažumės vaikai yra apmokami būti kariais. Akademijoje jie apmokami kaip Reasoner, kurie gali valdyti Strain, mecha. Taip pat tam reikalingas dar vienas dalykas – Mimic – žmogaus pavidalo prietaisas turintis savyje savo šeimininko dalelę, be to negali būti jokio ryšio tarp jų. Ir tuo pačiu tas žmogus niekaip negali valdyti Strain. Istorija prasideda brolio Ralph ir sesers Sara išsiskyrimu: brolis išvyksta keliasdešimt metų atgal, tokiu greičiu, jog sesuo jau nebesulauktų jo sugrįžtant (t.y. brolis būtų gyvas, o sesuo jau mirusi). Todėl ji taip pat nusprendžia įstoti į akademiją ir pasiekusi tinkamą kvalifikaciją vykti ten, kur sutiktų savo brolį.

Visgi po kelių metų įsivyrauja chaosas: Union užpuolama Deague ir pasitaikius progai, yra užpuolama kadetų akademija. Vaikai stoja į mūšį ir nelygioje kovoje yra naikinami. Sara mūšyje netikėtai išvysta visiškai pasikeitusį brolį, kuris net nesibodi sunaikinti jos Mimic.

Taip galima apibūdinti istorijos pradžią. Tad nieko nelaukus pradėkim žiūrėti, kas čia gero ir blogo. Nuo pat OP temos ir brolio bei sesers išsiskyrimo apima jausmas, kad „įsijungiau“ ne tai, ką norėjau… Tiesiog viskas atrodo, kad skirta mažąjai auditorijai ir ypač mergaitėms. Gurkštelim arbatos ir žiūrim toliau. Mecha atrodo gražiai, kaip dideli drugeliai, imho… Vėl gurkštelim arbatos ir bandom įsijausti toliau. Mimic? Jau kažkur matytas konceptas *cough*Eureka7*cough* ir dar ypač galingas priešų Strain, naikinantis viską eilės (ne tik kitas mecha, bet ir visus battleship‘us!).

Puodelis tuščias… Ir tai nuteikia labai pesimistiškai.. Griebiam ką nors užgriaužti (kad ne taip nervas imtų, imho…) ir žiūrim toliau. Paliečiamos tam tikros universalios problemos ir bėdos, kaip keršto troškimas už nužudytus artimuosius bei Saros užgauliojimai akademijoje iš vyresniųjų pusės (tas buvo stipriai parodyta, bent jau čia dedu šiokį tokį pliusą). Bet pernelyg daug dramos šioje vietoje. Net sausainiai nebepadeda. Tada pradedi ieškoti atsakimų į tam tikrus klausimus. Pirmiausia, kokio velnio vaikai turi žūti dėl kažkokios Union interesų? Ką jau suaugę išsižudė? Bei dar vienas klausimas: kaip gali profesonalesni pilotai, valdantys aukštesnės klasės mecha, būti jaunesni už kitus? Logikos labai trūksta. Bei labai sunkiai ateina paaiškinimas, kodėl Saros brolis pasidarė toks piktas tylenis… Na taip, aišku kodėl, įdomu, bet kodėl tai neatsveria minusų?

Piešimas stereotipiškas, spalvos nenatūralios, t.y. pernelyg ryškios. Vieninteliai mecha visai gražūs, bet jiems toli iki Eureka 7 (arba kiti sakys, pvz. NGE) gražumo. Tik štai visokie The Matrix tipo dalykėliai, kaip sentinel (kas neatsimena, tai tie bjaurūs metaliniai padarėliai, ieškojantis maištininkų laivų ir labai noriai juos sprogdinantys), tai yra labai pigus sprendimas. Labai nekaip atrodo. Veikėjų net neverta apibūdinti, išskyrus Sara, ten nėra nė vieno labiau išskirtinio. Na, echii mėgėjai pastebės bent jau Lavinia, kuri tampa neabejinga Sarai ir bent jau viename epizode prajuokino.

Katsu dabar sėdi ir krapšto ausį… Toks anime, o jis prirašė tiek… Reiks kitą kartą mažiau valgyti sausainių, nes kažkaip jie skatina rašymą.. Ir štai ką reiškia, kai pamatai – Mecha, Military, Science Fiction – derinį. Labai daug tikiesi, o kai viltys nepateisinamos – tenka tik sausainius griaužti bei didžiuotis savimi, kad ištvėrei 13 epizodų…

Atsitiktiniai vaizdai

Žiūrėti online | Atsisiųsti

Aprašymą parašė: Katsu