Žanras: fantastika, nuotykiai, drama
Formatas: TV (13 ep.), 24 min.
Transliacija: nuo 05.01.2005 iki 30.03.2005
Režisierius: Takashi Watanabe
Studija: J.C.Staff

MAL: nuoroda (7,04 reitingas 2019-05-25)

Realybės show kosmose
Sunku pas japonus su klasikine ir rimta fantastika. Jiems taip ir niežti rankos prikišti ten:
– mechų….robotukai aišku nėra blogai, bet juos laikau atskiru žanru.
– pantsu, papų, haremų ir vienžo erotikos……tai yra aišku gražu, bet visa rimtumo atmosfera eina nafig.
– mistikos ir super power……o dieve, čia išvis klinika. Kam maišyti medų su pomidorų padažu?
– komedijos/parodijos …… vienas kitas juokelis nemaišo, bet personažai neturi pavirsti į klounus o veiksmas į cirką.
O taip norisi normalios fantastikos. Kad fizikos dėsniai bent truputi galiotų.

Gynybos universiteto studentai (pasirodo yra ir tokių) grįžta iš mokomojo skrydžio į savo gimtąją planetą Kibi ir sužino siaubingą naujieną. Kibi prarado nepriklausomybę ir prisijungė prie Henrietta aljanso. Vyriausybė buvo pacifistiška ir baili tai pasidavė be kovos. Aišku ir šansu laimėt nebuvo. Visos karinės pajėgos išformuotos todėl karininkai, likę be darbo, erdvėlaivį paliko likimo ir……studentų valiai. O jaunimas yra jaunimas. Proto dar gal ir trūksta, bet naglumo, ambicijų ir noro – ne. Kariauti tai kariauti, bet kas visą šitą avantiūrą finansuos? O gi televizija. Taip studentai pardavė savo sielą velniui kuris jų nuotykius pavertė į realybės show.

Serialas rimtas ir truputi feministinis. Komedijos nėr o dramos nemažai. Juk kare be aukų neapseisi. Jokios erotikos, mechų ir burtų. Na merginų uniformos tokios…..chm….na tarkim taip joms patogiau. Ir taip, silpnoji lytis čia dominuoja, bet ne per daug. Atsirado vietos net trupučiui romantikos. Ir ji visai padori, ne vaikiška. Fizika nėra visiškai ignoruojama. Aišku ne Planetes, bet padoriai. Kovos įdomios, taktiškos ir gražiai nupieštos. Viską išsprendžia vienas šūvis. O kaip dar be politikos ir intrigų?
Labai patiko Sinon Kouzuki. Ne tik kawaina, bet ir protinga. Tikroji erdvėlaivio kapitonė. Apskritai personažai normalus, be baisių tarakonų galvoje ir vaikystės traumų. Matyt amžius ne tas. Va motyvai nėra visiškai aiškūs, bet kūrėjai ant to neužsiciklino ir teisingai padarė. Serijų tik 13 ir juose dar turi tilpti visa istorija ir jos finalas. Ir pabaiga stebėtinai vykusi.

Įvertinimas:
9 balai. Geras piešimas, muzika, siužetas, personažai ir grynaveislė fantastika. Jei nekreipti dėmesio į smulkius trūkumus anime tikrai geras.

Reziumė:
Rekomenduoju mokslinės fantastikos mėgėjams.

Atsitiktiniai vaizdai

Žiūrėti online | Atsisiųsti

Aprašymą parašė: Killerbee