Metai: 2004
Žanras: Action, Fantasy, Monsters
StudijaJ.C.STAFF
Epizodų: 24

MAL: nuoroda (6,39 reitingas 2019-05-25)

Įvadas: Visų pirma, reikia paminėti, kad tokio stiliaus Anime jau senai nesu matęs. Be to, tai tikrai gali būti tiesiog atgaiva nuo įprastų anime (kiekvienas Anime yra kažkuo ypatingas, bet šitas yra ypatingas viskuo). Apskritai, siūlyčiau gauti šį kūrinį net neskaitant šios apžvalgos, na, bet jei jau pradėjome…

Istorija

20 amžiuje pasaulyje prasidėjo nenusakomas karas… Tai buvo didžiausias pasaulio karas tarp žmonių ir monstrų… Deja, monstrai buvo nugalėtojai… Laikui bėgant žmonės pamiršo tą melodiją, ir nusprendė gyventi monstrų valioje…
Istorija prasideda, kai berniukas vardu BOCCA, dirbdamas pas keistą senolį, prisiklauso pasakų apie „Melos Karius“, kurie 20 amžiuje kovėsi su monstrais, bet po truputėlį buvo išnaikinti, ir nebedaug jų jau yra likę. Tik šventas tikėjimas laisve gali pagimdyti dar viena Melos’o karį. Būtent taip ir atsitinkai Bocca’i, nuo ko ir prasideda jo nenusakomi nenurašomi nuotykiai…

Grafika

Veikėjai nupiešti labai gerai, dalinai reaguoja į aplinką, nėra vaizdo „sukarpymų“. Specialieji efektai dažnai kartojasi, bet suteikia agresijos, gyvybingumo.
Veikėjų išvaidzda ne visiškai standartinė tipiniam anime filmui, bet nuo Anime nė truputėlio nenukrypsta.
Nepaprastai įdomi ir keista erdvė, tikriausiai pareikalavusi daug fantazijos sukurti raudonai, mėlynai slegiančia atmosferą. Šviesos motyvų nedaug.

Garsas

Siaubo elementus atspindinti muzika. Deja, dažnai pasikartojanti ir tik nedaug kartų išreiškia tinkamą atmosferą, tačiau originalumu ir prisiderinimu prie bendros aplinkos negali prilygti niekam. Abejoju ar tokią muziką klausytumėtes dirbant ar miegant. Vienaip ar kitaip, nestandartiniam Filmui, nestandartinis SoundTrack.
Atskirų pastabų susilaukia epizodo pabaigoje skambanti daina.
Nuostabiai atliktas vokalas ir melodija, moderni lopšinė.

Siužetas

Siužetas suskirstytas vadinamais Movement’ais. Vienas Movement’as susideda dažniausiai iš trijų epizodų. Kiekviename Movement’e veikėjai papuola į skirtingas erdves, vis labiau priartėdami prie tiesos… Kurios dar nežinau ir aš…

Veikėjai

Bene įdomiausia šio Filmo detalė.
Arkliai, Vabzdžiai, Pelės, Kiaušiniai, Pauksčiai, Žirgai ir taip toliau ir taip toliau.
Keista veikėjų išvaizda dar labiau paverčia šį kūrinį nestandartiniu ir įdomiu.
Kiekvienas veikėjas turi savo Super smūgį, ar kažka panašaus.
Veikėjų ginklai apsiriboja tik strėliniais. Arbaletai, Lankai, tačiau kiekvienas ginklas turi savo unikalių savybių.
Veikėjų progresija yra gan silpna. Nors laikui bėgant naujų veikėju atsiranda nemažai, bet jų „augime“ didelės progresijos nesimato… Na nebent 20 epizode.
Taip pat didelį vaidmenį daro vadinamos „AIBA-MACHINES“ kurios yra pagrindinė priemonė keliauti ir kartais būna vienintelis draugas kelyje, bei padeda kovoti.
Žiūrėdami susipažinsite su keliais Aiba-Machine tipais.

Įdomumas

Filmą žiūrėti įdomu, nes visada apima toks jausmas lyg kažko lauktum. Beje, kiekviename Movement’e pateikiamos naujos erdvės neleidžia žiūrovui jaustis nuobodžiai.
Geriausia žiūrėti prietemose, nes efektas būna didesnis. Be to, filme vyraujančios tamsios spalvos gali išvis pradingti esant šviesai, ir gali būti nepastebėti kai kurie elementai.
Nors tikro siaubo elementų filme nėra, vietų, kuriose kūrėjai pasistengė bent jau kažka panašaus padaryti, bus.

Pliusai:
1. Veikėjai, Aplinka, Grafika
2. Muzika
3. Stipri įtaiga žiūrovui

Minusai:
1. Kai kuriuose situacijose trūksta energijos, ir kaip bebūtų gaila, muzika tai ne visada kompensuoja…

Atsitiktiniai vaizdai

Žiūrėti online | Atsisiųsti

Aprašymą parašė: Dexis