Režisierius: Katsushi Sakurabi
Žanras: drama
Formatas: TV (12 ep + special), 25 min.
Transliacija: nuo 09.01.2006 iki 27.03.2006
Studija: J.C. Staff
MAL: nuoroda (7,49 reitingas 2019-06-03)

Aprašymas: Gelbėtojų ir daktarų profesijos yra labai panašios. Nuo sprendimo dažnai gali priklausyti žmogaus gyvybė. Tai labai slegia psichologiškai. Labai sunku išlaikyti reikiamą atstumą su pacientu. Žiūrėti kaip į daiktą blogai, bet per daug suartėti dar blogiau. Taip ir išprotėti galima. Gelbėtojams gal ir dar sunkiau nes dažnai tenka rizikuoti ir savo pačių gyvybe.

Uchida Kazuhiro norėjo tapti naikintuvo lakūnu, bet matyt neužteko įgūdžių. Vadovybė vaikiną paskyrė į gelbėtojų būrį. Irgi lakūnu, bet malūnsparnio. Uchida, švelniai sakant, nesužavėtas. Norėjo viršgarsinio lėktuvo, o gavo skardinę su sraigtais. Tačiau po truputi juo nuomonė apie naująją darbovietę ėmė keistis. Mat gelbėtoju negali būti šeip….. Čia arba turi tam pašaukimą arba tiesiog nedirbi. 

Šio anime tikroviškumas stebina. Tikroviškai pavaizduotas gelbėtojų darbas. Nėra čia Briuso Wiliso ar herojų paauglių. Operacijos toli gražu ne visada pavyksta. Nėra čia herojiškumo ar kvailos iniciatyvos. Tik disciplina ir šaltas protas. Juk blogas tas gelbėtojas kurį patį reikia gelbėti. Kita vertus žmonės čia nėra robotai. Pvz Uchida sunkiai išgyveno mergaitės mirtį nors jo kaltės ten ir nebuvo. Tikroviški žmogiški santykiai. Su kolegomis, tėvais ar galų gale su mergina.

Tikroviška technika. Tiesiog puikus malūnsparnis. Taip, 3D, bet atrodo kaip „gyvas“ ir visiškai neišsiskiria iš aplinkos. Apskritai tikroviškas ir geras piešimas. Jokio kawajaus, klaustukų, kryžiukų ir grimasų. Tikroviškos nelaimės, skausmas ir maži gyvenimiški džiaugsmai. Tikroviška kartų kaita. Jaunimas dažnai skundžiasi, kad vyresnieji tik moralizuoja, burba ir velnias žino ko iš jų nori. Senoji karta skundžiasi, kad jaunimas „šiais laikais“ niekam tikęs. Ir jie visi yra teisūs ir kartu neteisūs. Abi kartos turi savo privalumų. Tereikia juos suderinti. Muzika nenusileidžia piešimui. Jos daug ir į temą.

Reziumė: 9 balai. Tiesiog atgaiva širdžiai. Žiūrint kažkodėl drėko akys. Ne vaikams. Jiems bus tiesiog nuobodu. Vienas iš tų anime kuriuos sunku aprašyti. Ir skrynuose to neparodysi. Tokius reikia tiesiog žiūrėti. 

Atsitiktiniai vaizdai

Žiūrėti online | Atsisiųsti

Aprašymą parašė: Killerbee