Žanras: nuotykiai, komedija, fantastika, mecha
Formatas: TV (26ep), 25 min.
Transliacija: nuo 07.04.2001 iki 29.09.2001
Režisierius: Tetsuya Watanabe
Studija: Sunrise

MAL: nuoroda (7,02 reitingas 2019-05-25)

James Links jau nebe paauglys. Net ne jaunuolis. Kur jau čia, anime mastais 49 metai jau yra pensija. Žmona, Rachel, išskrido į Marsą dalyvauti kažkokiam projekte kur ir mirė. Pagal oficialią versiją aišku. Vaikai suaugo ir gyvena atskirai. O ir santykiai su tėvu pas juos nelabai geri. Pats James dabar yra kosminės „fūros“ vairuotojas. Pažystamas pasiūlo darbą. Nieko įpatingo, iš taško A nuvėšti krovinį į B. James sutinka. Kelionės metu paaiškėja, kad krovinys yra…nepatikėsit….mecha. Ne bet kokia, o vardu Dolores. Aha, ne tik vardą turi,bet ir DI (dirbtinį intelektą). Inspektoriai, tikrinę krovinį, nužudomi. Apkaltina aišku James. Sūnus, didelės kompanijos darbuotojas, per tėvelio nuotykius netenka darbo. Dukra irgi nuošalyje nelieka ir taip visa šeima tampa bėgliais. Žemiečiai juos gaudo už nusikaltimus o marsiečiai nori atimti Dolores. Tiesa, pati Dolores yra kažkaip susijusi su mama. Links’ai nusprendžia skirsti į Marsą. Gal ten pavyks surasti tikruosius nusikaltėlius ir išsiaiškinti kas iš tikrųjų atsitiko su Rachel.

Tėvų ir vaikų tematika nėra dažna. Dar rečiau ji vaizduojama iš tėvų perspektyvos. James stengiasi būti geru tėveliu. Net ir manual’ą turi. Perskaitė bent šimtą kartų ir griežtai jo nurodymų laikosi. Vaikai aišku nelabai tuom sužavėti.
Taigi, mecha….. Įsivaizduokit kawainos mergaitės sielą įkalintą dideliame ir galingame gundom’e. Tokia yra Dolores. Kawainas charakteris, balsas ir ausytės (antenos?). DI labai advanced. Pilotas reikalingas nebent moraliniam palaikymui.
Serialas susideda iš dviejų dalių. Viena dalis yra linksmi nuotykiai fantastinėse dekoracijuose. Labai primena Outlaw Star ar net Cowboy Bebop. Antra serialo pusė padaryta pagal Gundam tradicijas. Sunrise mėgsta save kopijuoti. Tas pats karas ir jo pražūtingi padariniai. Nu taip, daug masinių kovų ir įtempto veiksmo, bet nebeliko pirmos dalies žaismingumo. Man asmeniškai tai nelabai patiko, bet bent jau nuobodu nebuvo.
Piešimas – 9x stiliaus. Atrodo senoviškai, bet stilingai. Muzika nebloga.

Įvertimimas:
7+. Lengvam žiūrėjimui. Nei kažkokios specifinės nuotaikos nei nusiteikimo nereikalauja. Šeimos vertybės ir visai originali mecha. Siužete trūko logikos ir karinė tematika nelabai į temą.
Reziumė:
Iki Outlaw Star, Cowboy Bebop ir Mars Daybreak lygio nedatraukia, bet ir veidu į purvą nepuola. Mechų, fantastikos ir nuotykių mėgėjai įvertins.

Atsitiktiniai vaizdai

Žiūrėti online | Atsisiųsti

Aprašymą parašė: Killerbee