Anime sunku apibūdinti keliais žodžiais. Trumpai tariant, anime – tai japonų animacija. Tačiau ji nėra skirta vaikams – maždaug 80% anime vaikams netinka.

Pats žodis „anime“, kilęs nuo angliško žodžio animation (animacija). Artima anime’ei yra manga. Manga – tai terminas, kuriuo japonai vadina komiksus. Juos sieja labai artimas piešimas, bei tai, kad labai didelė dalis anime kuriama pagal manga.

Vakaruose, beveik visa animacija yra skirta vaikams. Ji linksma, dažnai absurdiška ir juokinga. Tuo tarpu Japonijoje, animacijos industrija yra kitokia. Ten animacija dažnai yra kuriama suaugusiems.

Kol Amerikoje bei Europoje ‘suaugusiųjų’ animacija yra retenybė, Japonijoje pilna tokių anime TV pasirodymų, serialų, filmų, OVA’ų (Original Video Animation). Pagal anime yra kuriamos dramos ar net filmai. Aukštos kokybės animacija, nuostabus įgarsinimas (įgarsintojai ar įgarsintojos Japonijoje yra didžiulės žvaigždės), muzika, nuostabi drama (ar dažnai Vakarų animacijoje žmonės įsimyli, miršta, ar abu vienu metu?) ir kita, daro anime nepakartojamą.

Anime istorijos piešiamos realistiškai, o anime žanrų yra gausybė. Jų skaičiumi anime lenkia filmus – anime būna nuotykių, komedijų, siaubo, mokyklinių, magiškų, romantinių, dramų, gyvenimiškų, psichologinių trilerių ir daugiau. Labiausiai stebina turtingos įvairove ir gilios istorijos. Tai tikrai nėra paprasta animacija. 
Tuom anime išsiskiria iš visų animacijos rūšių, ji gyva, tikra, graži, ji perteikia emocijas, palieka įspūdį.